Zatrzymany za kradzieże sklepowe oraz narkotyki - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany za kradzieże sklepowe oraz narkotyki

Data publikacji 02.10.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o 4 kradzieże sklepowe. Sprawca na terenie 4 sklepów w tym mieście ukradł z półek towar warty prawie 700 złotych. Dodatkowo podczas przeszukania funkcjonariusze w rzeczach mężczyzny znaleźli narkotyki. Wczoraj mundurowi doprowadzili 21-latka do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży oraz posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

29 września br. o godzinie 16.00 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży, do której doszło na terenie jednego ze sklepów w tym mieście. Na miejsce zostali wysłani policjanci z patrolówki, którzy na miejscu w rozmowie z personelem ustalili, że ujęty sprawca próbował ukraść 4 głośniki warte łącznie ponad 200 złotych. Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że ujęty na kradzieży 21-latek ma związek jeszcze z trzema takimi kradzieżami na terenie miasta. Stróże prawa ustalili, że sprawca w tych zdarzeniach kradł sprzęt rtv oraz elektronarzędzia o powodując straty na kwotę prawie 700 złotych.

Podczas przeszukania 21-latka policjanci znaleźli w jego kieszeni spodni amfetaminę. Stróże prawa zabezpieczyli zakazane środki oraz zatrzymanego mieszkańca Tczewa doprowadzili do policyjnego aresztu. Wczoraj prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące 4 kradzieży oraz posiadania narkotyków, za co zastosował wobec niego dozór policyjny. Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.