Przedszkolaki opanowały komendę - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Przedszkolaki opanowały komendę

Data publikacji 02.10.2019

Sopoccy policjanci gościli grupę starszaków z Przedszkola nr 4 w Sopocie. Podczas wycieczki maluchy możliwość poznania z bliska policjantów oraz porozmawiania z nimi na temat codziennej służby. Funkcjonariusze pokazali przedszkolakom swoje pomieszczenia służbowe i sprzęt policyjny oraz odpowiadali na wszystkie nurtujące dzieci pytania. Wczorajsza wizyta była też okazją, by przypomnieć małym gościom podstawowe zasady bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi osobami oraz porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w domu i na ulicy.

Wczoraj policjanci gościli w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie przedszkolaków z Przedszkola nr 4 w Sopocie. Podczas wycieczki maluchy możliwość poznania z bliska policjantów oraz porozmawiania z nimi na temat codziennej służby. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia "serca komendy" tj. stanowiska kierowania. Tam dzieci przyjrzały się pracy oficera dyżurnego, posłuchały korespondencji radiowej pomiędzy funkcjonariuszami będącymi na służbie, a dzięki monitoringowi zobaczyły, co dzieje się na ulicach Sopotu. Policjanci pokazali przedszkolakom również  inne pomieszczenia policyjne, w tym m.in. pomieszczenie dla osób zatrzymanych, pokój okazań i strzelnicę. Dzieci dowiedziały się też, na czym polega praca technika kryminalistyki oraz pobrały swoje odciski palców.

Wczorajsze spotkanie było także okazją do porozmawiania z przedszkolakami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z ludźmi, których nie znamy, a także podczas pobytu w domu i na ulicy. Policjanci przypomnieli maluchom numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia oraz podkreślali, jak ważne jest być widocznym na drodze.

  • dzieci na komendzie
  • dzieci na komendzie
  • dzieci na komendzie