Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego

Data publikacji 02.10.2019

Policjanci z Kościerzyny wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym uczestniczył 76-letni mężczyzna. Został on potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych w Kościerzynie na ul. Staszica. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o ostrożność.

Wczoraj około godziny 12.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Staszica w Kościerzynie. Z informacji uzyskanej od zgłaszającego wynikało, że miało tam dojść do potrącenia mężczyzny. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że kierujący audi potrącił 76-letniego mężczyznę, który przechodził po pasach na drugą stronę ulicy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy oględziny, sporządzona dokumentacja fotograficzna, zeznania świadków oraz szkic będą pomocne w ustalaniu okoliczności i przebiegu tego zdarzenia drogowego. Uczestniczący w wypadku mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Wiadomo już, że kierujący audi 34-letni mieszkaniec naszego powiatu był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.
Policjanci po raz kolejny chcą przypomnieć kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych i kierowania się zasadą ograniczonego zaufania.

Apelujemy:

-zwolnij, widząc znak przejścia, które nawet jest puste,

-pamiętaj, że pieszy będący już na pasach ma bezwzględne pierwszeństwo,

dotyczy to także sytuacji, kiedy pieszy jest po naszej lewej stronie,

przed osią jezdni,

-nie wolno wyprzedzać innego pojazdu na przejściu lub przed nim,

-nie wolno omijać pojazdu stojącego przed przejściem, który przepuszcza

pieszych,

-osoba niepełnosprawna ma prawo nie zdążyć, przejść przez jezdnię na

jednym zielonym świetle, więc zatrzymaj się, by ją przepuścić

 -pamiętaj, że pieszy uderzony przez auto, zawsze jest bez szans.

  • radiowóz i policjant na miejscu wypadku