Rozmowy dzielnicowego z seniorami - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Rozmowy dzielnicowego z seniorami

Data publikacji 02.10.2019

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kobylnicy spotykał się z miejscowymi seniorami. Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo osób starszych. Policjant opowiadał o metodach stosowanych przez oszustów i przekazywał wskazówki jak nie stać się ofiarą przestępstw. Funkcjonariusz przeprowadził w sumie 45 takich spotkań.

Od 16 maja do 30 września br. asp. Robert Kornacki z Posterunku Policji w Kobylnicy prowadził spotkania poświęcone tematyce bezpieczeństwa osób starszych w kontakcie z potencjalnymi oszustami. W ramach tej inicjatywy funkcjonariusz przeprowadził 45 spotkań, podczas których omawiał sposoby działania przestępców, którzy wykorzystują łatwowierność osób starszych. Mieszkańcy nie kryli zadowolenia z powodu uzyskania cennych informacji. Dzielnicowy zwracał uwagę swoim podopiecznym na przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych oraz radził jak postępować, aby nie stać się ofiarą oszustów i złodziei. Policjant prezentował filmy i zostawiał ulotki, w których zawarte są najważniejsze informacje. Bazując nie tylko na swoim doświadczeniu, ale również na posiadanej wiedzy, szczegółowo omawiał metody i sposoby, którymi posługują się sprawcy przestępstw.

Głównym celem spotkań było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa. Policjant w trakcie spotkań przybliżał słuchaczom tematykę działania oszustów m.in. metodą "na wnuczka", "na policjanta", „na urzędnika”, „na pracownika socjalnego”, a także informował, jak należy postępować w przypadku zagrożenia.

Dodatkowym tematem dyskusji było niekorzystne zawieranie różnorodnych umów podczas organizowanych pokazów, imprez okolicznościowych, na które zapraszane są głównie osoby starsze.

  • policjant z seniorem