Wiadomości

Inauguracja programu „świeć przykładem” przez kościerskich policjantów

Data publikacji 02.10.2019

Policjanci odwiedzili najmłodszych uczniów w Starych Polaszkach. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Ważnym punktem spotkania było uwrażliwienie najmłodszych, aby przypominali rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych w ramach kampanii „Świeć Przykładem”.

Wczoraj (października br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie gościli w Szkole Podstawowej Starych Polaszkach. Funkcjonariusze spotkali się z najmłodszymi uczniami tej szkoły. Podczas zajęć policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekazano maluchom, aby przypominali rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Na zakończenie spotkania podsumowano zdobytą wiedzę oraz rozdano dzieciom niebieskie serduszka promujące kampanię społeczną „Świeć Przykładem”, która jest skierowana do rodzin kierowców.

  • policjanci i dzieci
  • policjanci i dzieci
  • policjanci i dzieci