Jechał pijany i chciał przekupić policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Jechał pijany i chciał przekupić policjantów

Data publikacji 01.10.2019

Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Żeby uniknąć kary, mężczyzna chciał wręczyć policjantom łapówkę.

W sobotę (28.09), w godzinach porannych na jednym z osiedli mieszkaniowych w gminie Cewice policjanci z patrolu interwencyjnego lęborskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu i przeprowadzili kontrolę trzeźwości. Miał on w organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i przestępstwo korupcyjne. Dodatkowo okazało się, iż posiada on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii A, T i B. 61-latek stracił je właśnie przez prowadzenie pojazdów po alkoholu.

Za przestępstwa kierowania autem w stanie nietrzeźwości grozi mu do pięciu lat więzienia. Za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych może natomiast trafić do więzienia nawet na osiem lat.

  • policjant