Wrześniowe rozmowy z uczniami i przedszkolakami o bezpieczeństwie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wrześniowe rozmowy z uczniami i przedszkolakami o bezpieczeństwie

Data publikacji 30.09.2019

Od początku roku szkolnego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjantki ruchu drogowego odwiedzają gdańskie szkoły podstawowe i przedszkola, by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas takich spotkań najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego przekazane zostały odblaski.

Od początku roku szkolnego policjantki ruchu drogowego odwiedzają szkoły i przedszkola, by przeprowadzić zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas minionych tygodni września funkcjonariuszki spotykały się uczniami i przedszkolakami gdańskich placówek edukacyjnych.

Na spotkaniach policjantki rozmawiały z dziećmi na temat właściwych zachowań najmłodszych uczestników ruchu w trakcie drogi do szkoły i do domu. W czasie prelekcji funkcjonariuszki uczyły między innymi  właściwego  przechodzenia przez jezdnię, zasad podróżowania samochodem czy jazdy rowerem. Podczas pogadanek policjantki rozmawiały również na temat sygnalizacji świetlnej, zasad jej funkcjonowania oraz poruszyły zagadnienia dotyczące używania elementów odblaskowych.

  • Policjantka na zajęciach z dziećmi
  • Policjantka na zajęciach z dziećmi
  • Policjantka na zajęciach z dziećmi