Nietrzeźwi sprawcy zdarzeń drogowych zatrzymani przez policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nietrzeźwi sprawcy zdarzeń drogowych zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 30.09.2019

Podczas minionego weekendu mundurowi z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj mężczyźni wcześniej spowodowali zdarzenia drogowe. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub grozi do 2 lat więzienia, natomiast spowodowanie wypadku drogowego jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas minionego weekendu pracowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych. W dwóch przypadkach sprawcy okazali się nietrzeźwi. W jednej sprawie 21-latek uderzył swoim autem w tył jadącego przed nim pojazdu. W drugim przypadku 28-latek uderzył w wyprzedzany przez siebie samochód. Policjanci na miejscu zdarzeń sporządzili dokumentację fotograficzną, wykonali oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Badania trzeźwości wykazały odpowiednio w przypadku 21-latka prawie 2 promile, a u 28-latka prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali obu kierowcom prawo jazdy, a ich samochody zostały odholowane na parking policyjny. Mężczyźni niebawem usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a w przypadku 21-latka dodatkowo spowodowania wypadku drogowego.

 

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast spowodowanie wypadku drogowego jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.