Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na K6 w Bożympolu Wielkim

Data publikacji 30.09.2019

W nocy z soboty na niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Bożympolu Wielkim na drodze krajowej nr 6. Samochód osobowy zjechał na pobocze drogi i wywrócił się na dach. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci w nocy z soboty na niedzielę, tuż przed godziną 1:00 otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Bożympolu Wielkim na drodze krajowej nr 6 na ul. Lęborskiej. Na miejsce wypadku pojechali policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz zajęli się ustalaniem przebiegu tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 19-latka kierująca volkswagenem jadąc w kierunku Lęborka, za przejazdem kolejowym, straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie zjechała do rowu po lewej stronie drogi, jej pojazd przewrócił się na dach.

 

W wyniku tego zdarzenia kierująca nie odniosła poważnych obrażeń ciała, natomiast pasażer doznał obrażeń i także został przewieziony do szpitala.

 

Teraz sprawą zajmą się policjanci, którzy szczegółowo będą wyjaśniali przyczynę tego wypadku.

 

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności oraz dostosowaniu prędkości do warunków drogowych.