Śmiertelny wypadek motorowerzysty w powiecie malborskim - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek motorowerzysty w powiecie malborskim

Data publikacji 30.09.2019

W piątek malborscy policjanci ponad 4 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Lisewo Malborskie. Kobieta kierująca volkswagenem zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się z nadjeżdżającym motorowerem. W wyniku tego zdarzenia 50-letni motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu, a kierującą volkswagenem z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W piątek  (27 września br.) około godziny 6.30 dyżurny malborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Lisewo Malborskie doszło do wypadku drogowego. Natychmiast na miejsce, przyjechali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca vw golfem 20-letnia kobieta z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka motorowerem. Po zderzeniu kobieta straciła panowanie nad pojazdem i przodem golfa uderzyła w przydrożne drzewo. Kierujący motorowerem 50-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.  

Badanie stanu trzeźwości 20-latki wykazało, że była trzeźwa. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

 

Funkcjonariusze ponad 4 godziny pracowali na miejscu wypadku. Pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, technik kryminalistyki sporządzili dokumentację fotograficzną i szkic sytuacyjny. Policjanci kierowali ruchem, który w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazdy na policyjnym parkingu. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

  • Policjanci pracują na miejscu wypadku
  • Policjanci pracują na miejscu wypadku