Śmiertelne potrącenie pieszego. Policjanci apelują o ostrożność! - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie pieszego. Policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 27.09.2019

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj rano w Rekowie Górnym na trasie W-216. 46-letni kierujący samochodem ciężarowym potrącił 66-latkę, która przechodziła przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Kobieta w wyniku poniesionych obrażeń poniosła śmierć.

Wczoraj po godzinie 9.00 dyżurny puckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaistniałym wypadku w Rekowie Górnym na trasie W-216. Natychmiast na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego. Mundurowi pracujący na miejscu ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym 46-letni mieszkaniec powiatu puckiego, jadąc drogą W-216 w kierunku Pucka potrącił 66-letnią mieszkankę Gdańska, która przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Na skutek zdarzenia przybyły lekarz pogotowia stwierdził zgon kobiety. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z drogówki, którzy zabezpieczyli teren i organizowali ruch alternatywny. Śledczy z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora i biegłego lekarza, zgromadzili ślady podczas oględzin. Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku będą ustalane podczas policyjnego śledztwa.

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach, poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego.