Zniszczył monitor kasy samoobsługowej powodując straty na 20 tys. zł - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zniszczył monitor kasy samoobsługowej powodując straty na 20 tys. zł

Data publikacji 27.09.2019

Tylko kilku dni potrzebowali sopoccy kryminalni by zatrzymać 20-latka z Gdańska, który w restauracji zniszczył monitor kasy samoobsługowej. Straty wyceniono na 20 tys. zł. Sprawca usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu kasy samoobsługowej w jednej z restauracji na terenie miasta. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że sprawca uderzając łokciem w monitor zniszczył kasę, czym spowodował straty na 20 tys. zł. Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. 

W wyniku intensywnych działań sopoccy kryminalni ustalili tożsamość sprawcy i w minioną środę zatrzymali go na jednej z ulic Gdańska. 20-latek od razu przyznał się policjantom do zniszczenia monitora i tłumaczył się, że w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu.

20-letni gdańszczanin został doprowadzony do sopockiej komendy. Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia, do którego przyznał się i złożył wyjaśnienia. Za uszkodzenie mienia grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.