Policjanci debatowali o bezpieczeństwie z młodzieżą - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci debatowali o bezpieczeństwie z młodzieżą

Data publikacji 26.09.2019

Tczewscy policjanci zorganizowali debatę społeczną pod nazwą „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Edukacja dla bezpieczeństwa”. Spotkanie odbyło się wczoraj w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. Podczas debaty uczestniczący w niej uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.

Wczoraj (25 września br.) o godzinie 16.30 w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie policjanci zorganizowali debatę społeczną pod nazwą „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Edukacja dla bezpieczeństwa”. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele oraz zaproszeni uczniowie.

Po wprowadzeniu w szczegóły debaty przez policjantów, głos zabrała przedstawicielka jednego z banków. W przygotowanej prezentacji uczestnicy debaty dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu podczas transakcji bankowych oraz jak zachować się w przypadku kontaktu z internetowym oszustem. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie w trakcie debaty podkreślali, że przestępcy bardzo często podszywają się na komunikatorach społecznych za znajomych i próbują wyłudzać pieniądze. Stróże prawa mówili uczniom jak w takich sytuacjach się zachować. Mundurowi przypomnieli również uczestnikom debaty, że palenie papierosów przez nieletnich jest objawem demoralizacji, za co można trafić do sądu rodzinnego.

Na zakończenie uczestnicy podzielili się swoimi wnioskami i spostrzeżeniami, a także wypełnili ankiety podsumowujące przedsięwzięcie.