Ukradł kartę i płacił nią zbliżeniowo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ukradł kartę i płacił nią zbliżeniowo

Data publikacji 26.09.2019

Kryminalni z Sopotu w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 46-letniego sprawcę przestępstw. Policjanci udowodnili mu kradzież karty płatniczej, a następnie przy jej użyciu dziesięciu nieautoryzowanych płatności zbliżeniowych. Mieszkaniec Sopotu usłyszał już zarzuty i zastosowano wobec niego dozór. Za popełnione przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o kradzieży portfela z zawartością m.in. karty płatniczej. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzoną mieszkankę Sopotu wynikało też, że sprawca za pomocą skradzionej karty dokonał płatności zbliżeniowych.

Sprawą natychmiast zajęli się sopoccy kryminalni, którzy w wyniku intensywnych działań zatrzymali sprawcę tych przestępstw. Okazał się nim 46-letni znajomy pokrzywdzonej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wyjaśniając wszystkie okoliczności sprawy funkcjonariusze ustalili, że sprawca po tym jak ukradł kartę płatniczą przez dwa dni wykonał dziesięć transakcji zbliżeniowych, płacąc skradzioną kartą za zakupy.

Policjanci zebrali w sprawie bogaty materiał dowodowy i na jego podstawie sprawcy zostały przedstawione zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Wczoraj 46-latka przesłuchał też prokurator, który zastosował wobec niego dozór policyjny.

Policjanci przypominają, że płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawca pokonując zabezpieczenie elektroniczne włamuje się do systemu elektronicznego i kradnie pieniądze stanowiące płatność.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.