Wiadomości

Policjanci przedstawili zarzuty dwóm sprawcom, którzy odpalili race podczas wtorkowego meczu

Data publikacji 26.09.2019

Kryminalni z wejherowskiej komendy ustalili tożsamość dwóch mężczyzn, którzy podczas meczu odpalili race na wejherowskim stadionie. 18 i 19-latek wczoraj zostali przez policjantów przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

We wtorek policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami z Wejherowa i Gdańska. Impreza odbyła się na wejherowskim stadionie. Do zabezpieczenia meczu skierowanych zostało kilkuset policjantów. Od początku spotkania na stadion skierowano mobilne centrum monitoringu oraz dodatkowych funkcjonariuszy, którzy dodatkowo rejestrowali sytuację na stadionie. W pewnym momencie, podczas trwania pierwszej połowy meczu, zostały odpalone race.

W związku z tym zdarzeniem, policjanci szczegółowo analizowali zgromadzone nagrania. Kryminalni zajmując się sprawą, ustalili tożsamość dwóch mężczyzn, którzy odpalili race na stadionie.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili dwóm sprawcom (18 i 19-latkowi) zarzuty. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów. Sprawa teraz zostanie skierowana do sądu rejonowego, który zadecyduje o wymiarze kary. Za popełnione czyny grozi m.in. kara aresztu albo grzywny. 

Obecnie policjanci nadal pracują nad tym, aby ustalić tożsamość kolejnych osób.  

 

  • Policjanci zabezpieczają mecz
  • Policjanci zabezpieczają mecz
  • Policjanci zabezpieczają mecz