Dzielnicowi zatrzymali sprawców usiłowania rozboju - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dzielnicowi zatrzymali sprawców usiłowania rozboju

Data publikacji 24.09.2019

Dzielnicowi z Wrzeszcza w wyniku interwencji zatrzymali sprawców usiłowania rozboju. Dwóch mężczyzn, którzy napadli oczekującego na tramwaj mieszkańca Sopotu, dzięki szybkiej interwencji policjantów trafiło do aresztu, a sąd na wniosek prokuratora podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Za rozbój grozi 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę około godziny 18 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który powiedział mu, że przed chwilą został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy zażądali od niego papierosów i pieniędzy. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy odmówił oddania im swoich rzeczy i gdy próbował zaalarmować policjantów, sprawcy zagrozili mu uderzeniem tłuczkiem do mięsa.

 

Oficer dyżurny na miejsce natychmiast skierował dzielnicowych, którzy byli najbliżej ulicy Legionów. Policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili wygląd sprawców i zaczęli ich szukać.

 

W wyniku szybkiej interwencji dzielnicowi już po kilku minutach zatrzymali 40 i 58-letnich mieszkańców Działdowa. Policjanci w wyniku przeszukania zatrzymanych znaleźli i zabezpieczyli tłuczek do mięsa, którym grozili pokrzywdzonemu.

 

Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Pokrzywdzonemu na szczęście nic się nie stało i nie wymagał pomocy medycznej.

 

Wczoraj podejrzani zostali doprowadzeni przez policjantów do prokuratury, w której usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Prokurator na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego zawnioskował do sądu o aresztowanie mężczyzn.

 

40- latek i jego 58-letni kolega decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za usiłowanie rozboju grozi 12 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego.
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego.