Policjanci pracowali na miejscu zderzenia rowerzysty z motocyklistą - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu zderzenia rowerzysty z motocyklistą

Data publikacji 24.09.2019

W piątek po południu w Cedrach Wielkich (p. gdański) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Według zgłoszenia młody rowerzysta zjechał z chodnika przed nadjeżdżającego motocyklistę. 8-letni chłopiec jadący rowerem został odwieziony do szpitala w Gdańsku.

W piątek po godzinie 14 dyżurny policji z Pruszcza Gdańskiego otrzymał informację o wypadku w Cedrach Wielkich (p. gdański). Na miejsce natychmiast wysłał patrol drogówki. Policjanci po zapoznaniu się z okolicznościami wstępnie stwierdzili, że 8-letni chłopiec jadący na rowerze nagle zjechał z chodnika bezpośrednio przed jadącego jezdnią 39-letniego motocyklistę. Rowerzysta został odwieziony do szpitala w Gdańsku. Mundurowi sporządzili oględziny pojazdów i z pomocą technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Motocyklista został poddany badaniu trzeźwości – był trzeźwy. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci zwrócą też uwagę czy nieletni był pod należytą opieką, gdyż dziecko w tym wieku nie może posiadać jeszcze uprawnień do samodzielnej jazdy rowerem – karty rowerowej. 

 

Mając na uwadze tego typu zdarzenia, policjanci apelują o uwagę podczas wchodzenia na jezdnię. Wszystkim znane, najprostsze zasady, mówiące o rozglądaniu się w lewo i w prawo mogą pomóc nam uchronić się przed przykrym zdarzeniem. Jest to szczególnie ważne, gdy przemieszczamy się dynamicznie, jadąc np. rowerem. W takim przypadku chwila nieuwagi może nas kosztować utratę zdrowia, a nawet życia, nie wspominając już o ewentualnej odpowiedzialności prawnej. Policjanci przypominają także o konieczności sprawowania opieki nad najmłodszymi, szczególnie w miejscach, gdzie panuje duży ruch pojazdów i o groźną sytuację nietrudno.

  • Policjant w trakcie oględzin roweru