Policjanci na festynie charytatywnym - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci na festynie charytatywnym

Data publikacji 24.09.2019

W sobotę malborscy policjanci uczestniczyli w festynie charytatywnym „Dla Bartka Tuchułki” w Nowej Wsi Malborskiej. W trakcie imprezy zaprezentowano sprzęt oraz elementy wyposażenia policjantów. Każdy chętny mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu albo zrobić sobie odciski palców u technika kryminalistyki.

W sobotę na boisku szkolnym w Nowej Wsi Malborskiej odbył się Bieg oraz Festyn Dobroczynny dla Bartka Tuchułki. Impreza miała na celu zebranie pieniędzy, które pozwolą na opłacenie turnusów rehabilitacyjnych młodego mieszkańca Malborka,  cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Do udziału w imprezie zostali zaproszeni również policjanci z malborskiej komendy.  Podczas festynu mundurowi zaprezentowali sprzęt policyjny. Stoisko Komendy Powiatowej Policji w Malborku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Każdy zainteresowany mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu albo motocykla, a także przy pomocy alkogogli zobaczyć jak widzi osoba będąca pod wpływem alkoholu. Chętni mogli odbić swoje linie papilarne.

 

Funkcjonariusze wśród najmłodszych propagowali akcję ”Bezpieczna droga do szkoły”, rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze i rozdawali im elementy odblaskowe.  Policjanci zachęcali, szczególnie młodzież, do wstąpienia w policyjne szeregi i tłumaczyli zainteresowanym zasady naboru.