Policjanci zabezpieczyli 5 pojazdów z przebitymi numerami - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli 5 pojazdów z przebitymi numerami

Data publikacji 23.09.2019

Tczewscy kryminalni zabezpieczyli 5 pojazdów, które jak się okazało miały przebite numery nadwozia. Funkcjonariusze ustalili, że zabezpieczone trzy samochody oraz dwie przyczepy są warte około 350 tys. złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za przerobienie znaków identyfikacyjnych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego z tczewskiej komendy ustalili miejsce, gdzie ma stać 5 pojazdów, które miały być najprawdopodobniej skradzione. W miniony czwartek kryminalni, wiedząc, że pojazdy stoją na jednej z posesji w powiecie tczewskim, pojechali w to miejsce i sprawdzając dokładnie oznakowanie audi, peugeota, nissana oraz dwóch przyczep okazało się, że mają przebite numery.

Policjanci zabezpieczyli pojazdy, które trafiły na policyjny parking. Mundurowi wstępnie ustalili, że numery nadwozi pochodzą z aut powypadkowych lub częściowo spalonych. Wartość rynkowa tych pojazdów to około 350 tys. złotych. Stróże prawa podczas przeszukania garażu dodatkowo zabezpieczyli części samochodowe, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzionych samochodów.

Śledczy teraz szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz pracują nad ustaleniem prawowitych właścicieli zabezpieczonych samochodów i przyczep. Za przerobienie znaków identyfikacyjnych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.