Policjanci dbają o bezpieczeństwo rowerzystów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci dbają o bezpieczeństwo rowerzystów

Data publikacji 23.09.2019

21 września policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów. Funkcjonariusze przekazali rowerzystom kilkaset odblasków, dzwonków rowerowych, zestawów oświetleniowych oraz map rowerowych. Wszystko w ramach kampanii „Tygodnia Zrównoważonego Transportu”, której celem jest m.in. promowanie „zielonych” form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku wzięli aktywny udział w kampanii „Tydzień Zrównoważonego Transportu”. W sobotę przeprowadzili działania profilaktyczne pt. „Sezon rowerowy trwa, pamiętaj o bezpieczeństwie”. Celem kampanii jest promowanie „zielonych” form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego. Przy tej okazji policjanci promowali bezpieczne i odpowiedzialne uczestnictwo rowerzystów w ruchu drogowym.
W ramach tej akcji w sobotę przy ul. Droga do Wolności w Gdańsku funkcjonariusze wzięli udział w pikniku „Chodź z nami będziesz eko". Policjanci zorganizowali tam swoje stoisko, gdzie przekazywali elementy oświetlenia do roweru, odblaski, dzwonki rowerowe, materiały profilaktyczne dot. bezpieczeństwa rowerzystów oraz mapy rowerowe. Natomiast dla najmłodszych uczestników akcji funkcjonariusze przygotowali quizy, konkursy i drobne upominki. Stanowisko zorganizowane przez policjantów cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska i turystów.
Tego samego dnia funkcjonariusze ruchu drogowego przy najbardziej uczęszczanych drogach dla rowerów zorganizowali punkty kontrolne. W tych miejscach rozmawiali z rowerzystami o bezpieczeństwie, przekazywali ulotki, mapy rowerowe, dzwonki, odblaski oraz elementy oświetlenia do roweru. Policjanci sprawdzali wyposażenie rowerów (oświetlenie i inne urządzenia) oraz propagowali używanie przez rowerzystów elementów odblaskowych.