Kierowca próbował przekupić policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kierowca próbował przekupić policjantów

Data publikacji 23.09.2019

Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali 46–letniego mężczyznę, który kierował samochodem będąc po użyciu alkoholu. W trakcie kontroli mężczyzna próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnią niedzielę około godziny 7.30 policjanci z wydziału ruchu drogowego gdyńskiej komendy w trakcie patrolowania estakady Kwiatkowskiego zauważyli kierowcę, którego zachowanie za kierownicą stwarzało wrażenie, że może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, a badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że jest w stanie po użyciu alkoholu.

Mężczyzna w trakcie kontroli drogowej próbował wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych z jego udziałem i zwolnienie go. Za próbę przekupienia funkcjonariuszy kierowca został zatrzymany. Mężczyzną okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Zatrzymany dziś usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.