Działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”

Data publikacji 23.09.2019

24 września pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych.

Pomorscy policjanci  24 września przeprowadzą działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”,  których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem  z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku. Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator.

W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy „SPEED”. Nie obowiązują ich granice administracyjne. Oznacza to, że radiowozy wykorzystywane na co dzień  w Gdyni,  mogą pojawić się na odcinku drogi krajowej nr 6 przebiegającym przez Lębork, a nawet Słupsk.