Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Kowalach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Kowalach

Data publikacji 20.09.2019

Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 221 w Kowalach policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Przechodząca przez przejście dla pieszych kobieta została potrącona przez osobowe volvo. Za spowodowanie wypadku grozi do 3 lat więzienia.

W czwartek rano dyżurny policji z Pruszcza Gdańskiego otrzymał informację o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 221 w Kowalach. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Mundurowi po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przechodząca przez wyznaczone przejście dla pieszych kobieta została potrącona przez osobowe volvo. Policjanci sporządzili oględziny pojazdu, przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia i szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Mundurowi sprawdzili oczywiście trzeźwość kobiety kierującej samochodem osobowym – była trzeźwa. Piesza została odwieziona przez karetkę pogotowia do szpitala w Gdańsku. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych. Zbliżająca się jesień, a co za tym idzie gorsza widoczność wczesnym rankiem czy wieczorem, powinna spowodować u kierowców zwiększenie czujności w takich miejscach. Zbyt duża prędkość, brak odpowiedniego  w razie wypadku z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego może skutkować poważnymi następstwami ze śmiercią włącznie.

  • radiowóz