Potrącenie pieszego, policjanci apelują o ostrożność na drodze - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Potrącenie pieszego, policjanci apelują o ostrożność na drodze

Data publikacji 20.09.2019

Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszego, do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Półczno na drodze krajowej nr 20. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 27 - letni pieszy wbiegł na przejście z lewej strony pojazdu. Nieprzytomny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj po godzinie 20.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na przejściu. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Półczno. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący audi jechał w kierunku Bytowa. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że 27 - letni pieszy wbiegł na przejście z lewej strony pojazdu. Wtedy też doszło do potrącenia. Nieprzytomny 27 – latek został przewieziony do szpitala. Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady zdarzenia. Policyjny technik wykonał szkic z pomiarami oraz dokumentację fotograficzną. Samochód, którym kierował 38 – letni mieszkaniec Bytowa został zabezpieczony do szczegółowych oględzin. Kierujący audi był trzeźwy, pieszemu została pobrana krew do badań. Śledczy wyjaśniają okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze. O tej porze roku szybko zapada zmrok, często pada deszcz, co w znaczny sposób ogranicza widoczność. Mundurowi przypominają kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. Policjanci, pomimo że nie ma takiego obowiązku, zachęcają pieszych do noszenia elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym. To bardzo poprawia ich widoczność, a tym samym zwiększa ich bezpieczeństwo, a kierowcy widząc takiego pieszego mają więcej czasu na reakcję np. podjęcie gwałtownego hamowania.