Działania policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Działania policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku

Data publikacji 19.09.2019

Wczoraj policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pełniąc służbę na terenie Sopotu udaremnili dalszą jazdę 50-letniej gdańszczance. Kobieta kierując autem złamała sądowy zakaz kierowania pojazdami. Inny patrol w wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej odzyskał samochód volkswagen crafter, który został przywłaszczony. Policjanci zwrócili już pojazd właścicielowi.

Wczoraj Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku podczas patrolowania ulic Sopotu około godz. 11.00 zatrzymali do kontroli drogowej samochód renault. Za kierownicą auta siedziała 50-letnia mieszkanka Gdańska. W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że kierująca prowadziła auto pomimo ciążącego na niej sądowego zakazu kierowania pojazdami. Zakaz ten został wydany przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku na okres 3 lat i obowiązuje do lutego 2020 roku. Teraz kobieta za swoje postępowanie poniesie odpowiedzialność karną. Zgodnie z kodeksem karnym za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Inny patrol funkcjonariuszy w wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej odzyskał utracony samochód. Do zdarzenia doszło około godz. 8.00 na ul. Powstańców Warszawy w Sopocie. Funkcjonariusze, po tym jak zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena crafter, sprawdzili w bazach policyjnych kierującego i pojazd. W wyniku tego sprawdzenia okazało się, że samochód został przywłaszczony przez leasingobiorcę i jest poszukiwany przez policjantów z innej jednostki. Sopoccy mundurowi skontaktowali się z prowadzącą jednostką i powiadomili ich o zdarzeniu. Jeszcze tego samego dnia poszukiwane auto policjanci przekazali właścicielowi.