Odsłonięcie tablicy pamiątkowej - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

Data publikacji 17.09.2019

Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim uczestniczył wczoraj w odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci policjanta Policji Państwowej, który służył na kresach Rzeczpospolitej Polskiej. Posterunkowy Bronisław Kuchta, pochodził z Lubichowa, został aresztowany przez NKWD i rozstrzelany w Twerze. Msza św. odbyła się w kościele pw. św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubichowie, druga część uroczystości miała miejsce na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie, gdzie znajduję się tablica upamiętniająca funkcjonariusza.

16 września o godzinie 9:00 w kościele pw. św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubichowie odbyła się uroczysta msza święta, po zakończeniu której wszyscy uczestnicy przeszli na  teren Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie, gdzie znajduję się tablica upamiętniająca funkcjonariusza Policji Państwowej. W  wyjątkowej uroczystości uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim insp. Bogusław Ziemba.

 

Komendant odsłonił tablicę pamiątkową poświęconą pamięci funkcjonariusza Policji Państwowej posterunkowego Bronisława Kuchta. Urodzony w Lubichowie policjant pełnił służbę na kresach Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie wypełniając rotę policyjnej przysięgi, stał się ofiarą zbrodni katyńskiej.

 

Podczas uroczystości pod tablicą pamiątkową kwiaty złożyła rodzina poległego, samorządowcy, parlamentarzyści, a także policjanci oraz zaproszeni goście.