Policjanci z wizytą u przedszkolaków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 16.09.2019

W zeszłym tygodniu lęborscy policjanci odwiedzali przedszkola w Lęborku w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zapoznawani byli z podstawowymi zasadami poruszania się po drodze.

Od początku września funkcjonariusze pomagają maluchom zapoznać się z przepisami i zasadami bezpieczeństwa na drodze w teorii i praktyce. W tym celu policjanci odwiedzali oprócz szkół również przedszkola na terenie powiatu. W trakcie spotkań przypominają między innymi o tym: że przed przejściem na drugą stronę jezdni należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, że należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych, że nie wolno bawić się w pobliżu ulicy. Zwrócili również uwagę, że po zmierzchu należy mieć na sobie odblaskowe elementy a w trakcie jazdy samochodem trzeba siedzieć w foteliku i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

 

Funkcjonariusze omówili również bezpieczeństwo na rowerze i konieczność zakładania kasku. Mundurowi przypominali również maluchom, że nie należy się bać policjantów, ponieważ jesteśmy od tego aby im pomagać. W trakcie spotkań dzieci zadawały dużo pytań i opowiadały o swoich przeżyciach związanych z bezpieczeństwem, a na koniec spotkania każdy z nich otrzymał odblaskowy gadżet.

  • Policjantka na zajęciach z dziećmi w przedszkolu