Aktywna służba słuchaczy pod okiem słupskich policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Aktywna służba słuchaczy pod okiem słupskich policjantów

Data publikacji 16.09.2019

W minionym tygodniu słuchacze słupskiej szkoły policji pełnili swoje pierwsze służby pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Ujawnianie przestępców, wizyty w szkołach i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej to tylko część zadań, jakie realizowali policjanci. Za aktywność i zaangażowanie usłyszeli słowa uznania od mieszkańców i dyrekcji placówek oświatowych.

W drugim tygodniu września na ulicach naszego miasta pojawiło się więcej policyjnych patroli. Jet to wynikiem wieloletniej współpracy ze słupską szkołą policji. Słuchacze mieli okazję, nie tylko przyglądać się służbie doświadczonych policjantów, ale mogli samodzielnie przeprowadzać interwencje i prowadzić zajęcia lekcyjne w szkołach. Podejmowanym czynnościom przyglądali się słupscy policjanci, którzy jak się okazuje, mogli w pełni obdarzyć zaufaniem młodszych kolegów.

 

Współpraca odbyła się w ramach praktyk zawodowych, które słuchacze odbywają przed ukończeniem kursu podstawowego. Młodzi policjanci wykazali się dużym zaangażowaniem podczas pełnionych służb. Już w pierwszych dniach swoich praktyk, pokazali, że wiedzę i umiejętności nabyte w szkole, potrafią wykorzystać w terenie. Podczas jednej z interwencji, gdzie pokrzywdzoną została potrącona piesza uczestniczka ruchu drogowego, młodzi funkcjonariusze udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, a po przyjeździe karetki pogotowia, pokrzywdzoną przekazali ratownikom medycznym, nie pomijając udzielenia informacji o obrażeniach i szczegółach zdarzenia. Jak się okazało, pomimo że słuchacze są na początku swojej drogi służbowej, doskonale poradzili sobie w sytuacjach stresowych.

 

Aktywni słuchacze odwiedzali też dzieci w szkołach. Docierali nie tylko do najmłodszych, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale odwiedzali też starszych uczniów, z którymi przeprowadzali zajęcia o cyberprzestępczości i uzależnieniach od środków psychoaktywnych i odurzających. Jak wynikało z opinii nauczycieli i starszych służbą kolegów, młodzi policjanci wykazali się dobrą znajomością prezentowanych przez siebie treści, za co otrzymali podziękowania od dyrektorów placówek oświatowych.