Wypadek z udziałem dwóch motocyklistów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wypadek z udziałem dwóch motocyklistów

Data publikacji 13.09.2019

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 22 w Buszkowie. Jeden z motocyklistów na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił motocykl, jadący za nim inny motocyklista, aby nie najechać na kolegę również „położył” swój motocykl. Obie maszyny uderzyły w barierę ochronną. Kierowcy zostali zabrani do szpitali, na szczęście ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Wczoraj o godzinie 13.20 policjanci z Człuchowa otrzymali informację o wypadku drogowym z udziałem dwóch motocyklistów w Buszkowie. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Policjanci, którzy przyjechali pierwsi na miejsce wypadku udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem podczas trwania oględzin.

 

Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że jadący motocyklem marki Yamaha mieszkaniec Sulęcina na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem i doprowadził do jego wywrócenia, motocykl uderzył w przydrożną barierę ochronną. Jadący za nim, mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą, aby nie najechać na kolegę leżącego na drodze „położył” swój motocykl (również marki Yamaha), który uderzył w tą samą barierę ochronną. Obaj motocykliści byli trzeźwi, mieszkaniec Sulęcina trafił z urazem nogi do szpitala w Chojnicach, drugi motocyklista z ogólnymi potłuczeniami został zabrany doi szpitala w Złotowie. Aktualnie funkcjonariusze ustalają przyczynę i szczegóły wypadku.

 

Pamiętajmy, że wykonując manewry wyprzedzania, włączania się do ruchu lub skręcania musimy wziąć pod uwagę, że motocykl, który widzimy przed sobą lub w lusterku wstecznym może się poruszać znacznie szybciej niż nam się wydaję. Pamiętajmy również o tym, aby dostosować prędkość do panujących warunków drogowych i własnych umiejętności.