Wiadomości

Kolejne zdarzenie drogowe z motocyklistą. Policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 13.09.2019

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj rano na trasie Puck – Swarzewo. Kierujący volkswagenem jadąc w kierunku Pucka najprawdopodobniej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w stronę Swarzewa motocykliście, w wyniku czego pojazdy zderzyły się. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj rano około godziny 9.00 dyżurny puckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Puck – Swarzewo. Na miejsce skierowani zostali policjanci ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, iż 45-letni kierujący volkswagenem jadąc w kierunku Pucka, wykonał manewr skrętu na pole campingowe, nie udzielając pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w stronę Swarzewa 29-letniemu motocykliście, w wyniku czego doszło do zderzenia bocznego pojazdów. Następnie motocykl yamaha uderzył w jadącego w kierunku Pucka opla. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Uczestnicy nie odnieśli obrażeń.

 

Mundurowi na miejscu sporządzili oględziny uszkodzonych pojazdów, szkic miejsca zdarzenia oraz dokumentację fotograficzną. Ponadto sprawcy zatrzymano prawo jazdy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Pucku.

 

Policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania podczas jazdy oraz bacznego obserwowania sytuacji na drodze i innych uczestników ruchu.