Wiadomości

Zatrzymany w pościgu pieszym za kradzież z włamaniem do zbiorników paliwa

Data publikacji 13.09.2019

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali mężczyznę, który kradł paliwo ze zbiorników samochodowych. 39-latek ze Słupska uciekał policjantom, którzy widzieli moment kradzieży z włamaniem do zbiornika paliwa. Mundurowi zatrzymali go w pościgu pieszym. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek słupscy policjanci, patrolując nocą parkingi samochodowe, zobaczyli mężczyznę, który kradnie paliwo ze zbiorników samochodowych. Na widok funkcjonariuszy, sprawca zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali mężczyznę w pościgu pieszym. Okazał się nim 39-latek ze Słupska, który w ubiegłym miesiącu był zatrzymany w związku z innymi przestępstwami. Wówczas śledczy postawili mu zarzuty usiłowania i kradzieży z włamaniem do automatów myjni samochodowych oraz posiadania narkotyków.

 

Na miejscu pracowali funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Ustalono, że sprawca ukradł z dwóch pojazdów 45 litrów paliwa o łącznej wartości 225 zł.

 

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Wczoraj sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.