Z dzieckiem na spacerze, a w kieszeni narkotyki - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Z dzieckiem na spacerze, a w kieszeni narkotyki

Data publikacji 12.09.2019

Wczoraj policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. 19-latek z konkubiną oraz 5-miesięcznym dzieckiem byli na spacerze. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Teraz grożą mu 3 lata więzienia.

Wczoraj tuż przed godz. 14.00 policjanci z Oddziały Prewencji Policji w Gdańsku podczas patrolu dzielnicy Aniołki zauważyli mężczyznę oraz kobietę z wózkiem dziecięcym, która na widok policjantów coś odrzuciła.

Policjanci wylegitymowali osoby i sprawdzili, co wyrzuciła kobieta. Okazało się, że był to skręt z marihuany. Funkcjonariusze ustalili, że skręt z marihuany należał do mężczyzny, kobieta go przez chwilę trzymała i wyrzuciła widząc policjantów.

W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy 19-latku oraz w jego mieszkaniu kolejne kilka porcji narkotyków.  Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, usłyszał także zarzut posiadania środków odurzających. 22-latka została przesłuchana w charakterze świadka i zwolniona.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku każdego dnia pełnią służby patrolowe na terenie naszego miasta. Ich zaangażowanie w służbę jest niezwykle pomocne funkcjonariuszom, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Posiadanie środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia do 3 lat.