Wiadomości

67-latek nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i kierował wbrew zakazowi, a kolejny posiadał narkotyki i kierował pod ich wpływem

Data publikacji 12.09.2019

Policjanci z Posterunku Policji w Brusach po pościgu zatrzymali 67-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ponadto mężczyzna nie dosyć, że był pod wpływem alkoholu, to posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Kolejny kierujący zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z tej samej jednostki, 23-letni mieszkaniec gm. Brusy posiadał środki odurzające i kierował najprawdopodobniej pod ich wpływem. Teraz 67-letniemu motorowerzyście za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a 23-latkowi do 3 lat więzienia.


Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Brusach patrolując rejon gminy, zauważyli kierującego motorowerem który, gdy tylko zauważył oznakowany radiowóz, gwałtownie przyspieszył. Pomimo wydawanych, widocznych znaków do zatrzymania przez policjantów, kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierujący kontynuował ucieczkę, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. W pewnym momencie kierujący wjechał na polną drogę, gdzie został zatrzymany przez policjantów.

W trakcie kontroli wyszło na jaw, co było przyczyną podjętej próby ucieczki przez 67-latka, jak się okazało, posiadał on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd, a także kierował pod wpływem alkoholu. Alkomat wskazał u niego prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kilka godzin później policjanci z tej samej jednostki w Męcikale zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi. Za kierownicą samochodu siedział 23-letni mężczyzna. W trakcie czynności policjanci zauważyli, że kierujący zachowuje się nerwowo, a dodatkowo zachowanie mężczyzny wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Tester użyty do badania wskazał, że mieszkaniec gminy Brusy jest najprawdopodobniej pod wpływem marihuany i amfetaminy. W trakcie czynności w samochodzie, którym kierował mężczyzna, znaleziono środki odurzające, które zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy i będą stanowiły dowód w prowadzonej sprawie.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy przedstawią mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz posiadania narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Natomiast 67-letniemu motorowerzyście za popełnione przestępstwa, czyli niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pod wpływem alkoholu i wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu grozi kara do 5 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.