Wiadomości

Potrącenie pieszego przez motocyklistę – policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 12.09.2019

Wczoraj policjanci zabezpieczali miejsce wypadku drogowego, gdzie motocyklista potrącił pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych. Pieszy, jak i kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Funkcjonariusze zatrzymali 48-letniemu motocykliście prawo jazdy oraz zatrzymali dowód rejestracyjny. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Wczoraj przed godziną 21.00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Zajączkowo Tczewskie. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 48-letni motocyklista, jadąc w kierunku Gdańska, potrącił 60-latka, który przechodził przez przejście dla pieszych. Badanie przeprowadzone alkotestem wykazało, że kierowca jednośladu był trzeźwy. Okazało się, że pieszy miał ponad promil alkoholu w organizmie. 60-latek Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, zaś motocyklista karetką zostali zabrani do szpitali. Mundurowi motocykliście zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od hondy.

Zebrane przez funkcjonariuszy na miejscu ślady oraz wykonana dokumentacja pomoże śledczym ustalić dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania.