26-latek odpowie za kradzieże drzwi, a 21-latka za paserstwo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

26-latek odpowie za kradzieże drzwi, a 21-latka za paserstwo

Data publikacji 10.09.2019

Tczewscy kryminalni wczoraj zatrzymali dwie osoby, które miały związek z kradzieżą trzech drzwi wartych łącznie 3 tys. złotych. Policjanci odzyskali również drzwi, które w ubiegłym tygodniu zostały skradzione z klatek schodowych na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że drzwi zdemontował i ukradł 26-letni mieszkaniec Tczewa, a następnie wspólnie ze swoją 21-letnią konkubiną sprzedali je. Śledczy przesłuchali już zatrzymane osoby, przedstawiając 26-latkowi zarzuty kradzieży, zaś 21-latce zarzuty paserstwa.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży trzech drzwi zamontowanych na klatkach schodowych. Jak ustalili śledczy, do tych przestępstw doszło w zeszłym tygodniu na terenie jednego z osiedli w Tczewie. Jak się okazało w wyniku tej przestępczej działalności powstały straty w wysokości 3 tys. złotych.
Intensywna praca kryminalnych nad tą sprawą doprowadziła do ustalenia dwóch osób, które miały związek z tymi kradzieżami. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 26-letni tczewianin zdemontował drzwi z trzech klatek schodowych, i ukradł je. Mundurowi ustalili również, że sprawca wspólnie z 21-letnią konkubiną sprzedali skradzione drzwi w punktach skupu złomu. W wyniku tych ustaleń kryminalni podczas przeszukania punktów złomu zabezpieczyli skradzione przedmioty, które wkrótce zostaną zwrócone właścicielom.


Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę i kobietę. Zatrzymane osoby wczoraj usłyszały już w tczewskiej komendzie zarzuty. 26-latek odpowie za trzy kradzieże, zaś 21-letnia kobieta za trzy paserstwa.
Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego