Wiadomości

O bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przy szkołach dbają puccy policjanci

Data publikacji 10.09.2019

Rozpoczął się już drugi tydzień nowego roku szkolnego, a wraz z nim w ramach realizowanej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” puccy policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i uczą ich praktycznej nauki bezpiecznych zachowań w pobliżu jezdni oraz na przejściu dla pieszych. Mundurowi nie tylko pilnują bezpieczeństwa w okolicy placówek dydaktycznych, ale przez cały rok będą spotykać się z uczniami i rozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach w różnych sytuacjach w ramach prowadzonej akcji.

W ramach realizowanej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w minionym tygodniu policjanci z puckiej komendy wraz z dziećmi powędrowali na pobliskie przejście dla pieszych w rejonie jednej ze szkół w Pucku, aby zaprezentować jak należy prawidłowo przechodzić przez „pasy”. Wszystkie dobrze wykonane przez dzieci zachowania na drodze nagradzane były odblaskami. Tym uczniom, którzy muszą jeszcze trochę poćwiczyć policjanci prezentowali i wytłumaczyli, co należy jeszcze udoskonalić.

Policjanci patrolują ulice wiodące do placówek oświatowych, szczególnie w godzinach, w których dzieciaki idą na zajęcia lub po ich zakończeniu. Mundurowi zwracają uwagę nie tylko na prawidłowość poruszania się pieszych po ulicach czy drogach, ale również na wszelkiego typu naruszenia zasad ruchu drogowego, których dopuszczają się kierowcy.  

Również przedstawiciele zajmujący się profilaktyką społeczną podejmują działania na terenie szkoły, gdzie spotykać się będą przez cały rok z uczniami w szkołach i rozmawiać będą o bezpieczeństwie na drodze, w szkole, w domu, czy też jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

  • Policjanci rozmawiają z dziećmi
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi