Wyładował swoją złość na cudzych samochodach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wyładował swoją złość na cudzych samochodach

Data publikacji 09.09.2019

Kryminalni z sopockiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia. Sprawca na osiedlu Kamienny Potok przebił opony w czterech przypadkowych samochodach. Policjantom tłumaczył się, że miał zły dzień i chciał w ten sposób odreagować złość. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę w godzinach porannych sopoccy policjanci zostali powiadomieni przez właściciela o uszkodzeniu jego auta oraz innych samochodów zaparkowanych na osiedlu Kamienny Potok. Skierowani na miejsce mundurowi potwierdzili zdarzenie i ustalili, że nieznany sprawca przebił opony w czterech pojazdach zaparkowanych przy chodniku. Od początku nad sprawą pracowali policjanci z wszystkich pionów. Funkcjonariusze m.in. przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, wykonali oględziny na miejscu zdarzenia i rozpytywali osoby. Policjanci dotarli też do kolejnych dwóch z czterech pokrzywdzonych i ustalili, że straty z powodu zniszczenia trzech aut wynoszą ok. 900 zł. 

Pracując nad sprawą policjanci bardzo szybko ustalili, że sprawcą jest 31-latek z Sopotu. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych i osadzony w policyjnym areszcie. W rozmowie z funkcjonariuszami 31-latek przyznał się do przebicia opon w autach. Tłumaczył się, że miał zły dzień, pokłócił się ze znajomymi, z którymi spożywał alkohol i swoją złość wyładował na zaparkowanych samochodach. W piątek na podstawie zebranych dowodów sprawca usłyszał zarzut uszkodzenia samochodów, do którego przyznał się. 

Za uszkodzenie mienia grozi do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym