Policjanci z drogówki zabezpieczali pielgrzymkę w Swarzewie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci z drogówki zabezpieczali pielgrzymkę w Swarzewie

Data publikacji 09.09.2019

W dniach 7-8 września br. mundurowi zabezpieczali pielgrzymkę do parafii w Swarzewie. Nad bezpieczeństwem uczestników oraz użytkowników dróg czuwali funkcjonariusze z puckiej drogówki. Policjanci zadbali o to, aby uroczystość przebiegła bez zakłóceń.

Jak co roku puccy policjanci wzięli udział w zabezpieczeniu odpustu w Parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Swarzewie. W trosce o bezpieczeństwo osób biorących udział w uroczystości kilkunastu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku czuwało nad bezpieczeństwem pielgrzymujących. Stróże prawa nadzorowali przemarsz wiernych do kościoła w Swarzewie, zapewniali bezpieczne i prawidłowe przejścia pielgrzymek. Policjanci nadzorowali przemieszczanie się wiernych  i patrolowali trasę – dróg dojścia i odejścia udających się kolumn pieszych trasami 101, 105, 103 i 104 do Swarzewa w dniu 7 września br i powrotów tymi samymi trasami w dniu 8 września br. Mundurowi w szczególności zabezpieczali przejścia przez skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Pucku , drogi W216 oraz wejścia na drogę nr W216 w miejscowości Celbowo i Swarzewo. Ponadto mundurowi kierowali na objazdy uczestników zmotoryzowanych, wskazywali miejsca parkingowe zainteresowanym oraz w przypadku zatorów upłynniali ruch.

W czasie akcji policjanci pełniący służbę na drogach zwracali szczególną uwagę na prędkość jazdy, stan trzeźwości kierujących i sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Policyjne zabezpieczenie przebiegło sprawnie dzięki zaangażowaniu wszystkich policjantów, nie odnotowano żadnych incydentów.

  • policjant i pielgrzymka
  • policjant i pielgrzymka