Śmiertelny wypadek motocyklisty - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek motocyklisty

Data publikacji 09.09.2019

Policjanci z puckiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku motocyklisty, do którego doszło w minioną sobotę na trasie Leśniewo - Darzlubie. W wyniku zdarzenia 29-letni kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora oraz biegłego lekarza. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa.

W sobotę (07.09.br) około godziny 16.00 na trasie Leśniewo – Darzlubie doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 29- letni kierujący suzuki, jadąc w kierunku Darzlubia na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w drzewo. Motocyklista doznał śmiertelnych obrażeń.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z drogówki, którzy zabezpieczyli teren i organizowali ruch alternatywny. Śledczy z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora i biegłego lekarza, zgromadzili ślady podczas oględzin. Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku będą ustalane podczas policyjnego śledztwa.

Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy, że nie ma znaku równości pomiędzy prędkością dozwoloną, a bezpieczną. Zanim rozpędzimy pojazd, upewnijmy się, czy w sposób bezkolizyjny będziemy mogli zareagować w przypadku zagrożenia, a w skrajnym wypadku nawet zatrzymać się. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

  • motocykl po wypadku