Wiadomości

Kolejne osoby zatrzymane za posiadanie znacznych ilości środków odurzających

Data publikacji 06.09.2019

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową gdańskiej komendy zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie i udzielanie znacznych ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli ponad 2 kilogramy amfetaminy i prawie 100 gramów kokainy. Wczoraj sąd na wniosek policjantów i prokuratora aresztował dwóch z nich. Za te przestępstwa grozi 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykowego komendy miejskiej pracowali nad zatrzymaniem osób, które mogły posiadać znaczne ilości narkotyków oraz udzielały je innym osobom. Policjanci zauważyli wytypowanych mężczyzn, gdy jechali samochodem. Kryminalni próbowali zatrzymać ich do kontroli, jednak ci, aby jej uniknąć, zaczęli uciekać, a podczas pościgu jeden z mężczyzn wyrzucił przez okno pakunek, w którym znajdowały się narkotyki. Po krótkim pościgu mężczyźni zostali zatrzymani.

 

Policjanci w trakcie przeszukania samochodu, mieszkań oraz piwnicy należących do zatrzymanych zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy oraz prawie 100 gramów kokainy. Jeden z podejrzanych ukrył amfetaminę na balkonie pomiędzy zwiniętymi dywanami, kolejne narkotyki policjanci znaleźli w piwnicy na rurze ciepłowniczej pod sufitem.

 

Mężczyźni w wieku 33, 39 i 40 lat zostali doprowadzeni do prokuratury. Jeden z zatrzymanych oprócz zarzutu posiadania znacznych ilości środków odurzających usłyszał zarzut udzielania narkotyków innym osobom.

 

Wczoraj sąd aresztował dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn.

Za te przestępstwa grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. 

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant zabezpiecza od zatrzymanego odciski palców