Okradali piwnice i staną przed sądem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Okradali piwnice i staną przed sądem

Data publikacji 06.09.2019

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego rozbili 4-osobowła szajkę przestępczą, która trudniła się włamaniami. Zatrzymani sprawcy mają na swoim koncie między innymi próbę włamania do sklepu oraz okradanie piwnic. W chwili zatrzymania jeden ze sprawców posiadał przy sobie amfetaminę. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za włamanie kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty dotyczące włamań do  piwnic oraz usiłowania włamania do sklepu z alkoholem. Usłyszało je 4 mieszkańców powiatu starogardzkiego w wieku od 24 do 35 lat. Na ich trop wpadli miejscowi kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonych czynności oraz pracy operacyjnej zdobyli informację o osobach, które w nocy z 4 na 5 września okradli kilka piwnic na miejscowym osiedlu. Podejrzani ukradli między innymi markowy rower, narzędzia oraz prostownik elektryczny.

 

Jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali dwóch z 4 podejrzanych mężczyzn. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku, gdy przebywali na jednej z klatek schodowych. Funkcjonariusze znaleźli przy nich pochodzące z kradzieży przedmioty. Dodatkowo, podczas przeszukania okazało się, że zatrzymany 24-latek posiadał przy sobie amfetaminę. Obaj mieszkańcy Kociewia zostali doprowadzeni do starogardzkiej komendy.

 

Już po kilku godzinach od pierwszego zatrzymania, do policyjnego aresztu trafili kolejni dwaj podejrzani. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a mundurowi odzyskali część z utraconego mienia.

 

W najbliższym czasie zatrzymani przez kryminalnych sprawcy staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Za włamanie kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia. Ponadto najmłodszy z zatrzymanych odpowie również za posiadanie środków odurzających.

  • Policjant wprowadza zatrzymanego do celi
  • Policjant prowadzi zatrzymanego