Bezpieczna droga do szkoły z policjantami - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły z policjantami

Data publikacji 06.09.2019

Od początku roku szkolnego trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W związku z tym tczewscy policjanci rozpoczęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w rejonach szkół oraz ograniczenie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym czasie szczególna uwaga policjantów zostaje skupiona na kontroli poprawności oznakowania w rejonach szkół, egzekwowaniu przestrzegania ograniczeń prędkości oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci.

 

Policjanci z zespołu ds. nieletnich kontynuują program informacyjno-edukacyjny „Bezpieczny Pierwszoklasista”. W związku z tym programem tczewscy funkcjonariusze we wrześniu i październiku przeprowadzą spotkania z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych, poruszając tematykę bezpiecznego poruszania się po drogach. W ramach tego programu Prezydent Miasta Tczewa – Mirosław Pobłocki przekazał I z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie – podinsp. Radosławowi Fortunie odblaski, które są już wręczane przez policjantów w trakcie prowadzonych zajęć z pierwszoklasistami. W tym tygodniu funkcjonariusze spotkali się już z pierwszoklasistami ze Szkół Podstawowych nr 2, 7, 10 oraz 11 w Tczewie. Na pamiątkę spotkania każdy pierwszoklasista otrzymuje od stróżów prawa element odblaskowy.

 

Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.