Wiadomości

Na drodze, w szkole i w sklepie – działania „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 04.09.2019

Na drodze, w szkole, a nawet w sklepie można spotkać policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” dbają o bezpieczeństwo uczniów i reagują na nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Od poniedziałku funkcjonariusze patrolują tereny placówek oświatowych, rozmawiają z dziećmi i rozdają im elementy odblaskowe. Dzielnicowego z odblaskami można spotkać również w sklepie. Zakończenie akcji przewidziane jest na najbliższy piątek.

Słupscy policjanci od pierwszych dni września zaangażowali się w działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.  Akcja skierowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego i ma na celu dbanie o ich bezpieczeństwo. Od poniedziałku w okolicach placówek oświatowych można spotkać więcej policjantów, którzy rozmawiają z uczniami i rozdają im odblaski. Działania potrwają do najbliższego piątku. W tym czasie w godzinach porannych, w rejonie szkół należy spodziewać się wzmożonych patroli policyjnych i zdecydowanych reakcji funkcjonariuszy na łamanie przepisów.

 

 

Spotkania zostały również przeprowadzone na terenie jednego z marketów. Dzieci zaopatrujące się w wyposażenie do szkoły spotkały w nim swojego dzielnicowego. Mł. asp. Marcin Podedworny z Posterunku Policji w Kobylnicy rozmawiał z nimi, przekazywał odblaski i zapraszał na spotkania, które w najbliższych dniach przeprowadzi w szkołach. Dzieci nie kryły zaskoczenia z powodu wizyty policjanta w sklepie. Obecność mundurowego w markecie skojarzyły początkowo z obecnością złodzieja i reakcją policji na popełniane przestępstwo. Były zdziwione, że funkcjonariusz wiedział o ich planowanych zakupach. W rozmowach dziękowały za otrzymane odblaski i uzyskane informacje o bezpiecznych zachowaniach na drodze.

 

 

Policjanci z Wydziału Prewencji i dzielnicowi już zaplanowali kolejne wrześniowe spotkania w szkołach, podczas których będą kontynuować profilaktykę szeroko pojętego bezpieczeństwa. O ich przebiegu będziemy informować na bieżąco.