Ukradł kawę i pobił pracownika ochrony - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ukradł kawę i pobił pracownika ochrony

Data publikacji 04.09.2019

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, który ukradł w jednym z gdańskich marketów paczkę kawy. Mężczyzna podczas ucieczki prysnął gazem w twarz pracownikowi ochrony i pobił go. W trakcie zatrzymania miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Pod koniec minionego miesiąca w jednym z marketów na Matarni doszło do kradzieży rozbójniczej, podczas której sprawca prysnął gazem w twarz interweniującemu pracownikowi ochrony i uciekł. Po odebraniu zgłoszenia na miejsce pojechali funkcjonariusze z komisariatu na Osowej, którzy przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Podczas pracy policjanci zabezpieczyli nagranie, na którym został zarejestrowany przebieg zdarzenia.

 

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi świadkami, przeanalizowali zabezpieczony monitoringi, ustalili tożsamość mężczyzny, który dopuścił się przestępstwa i zaczęli go szukać.

 

Kryminalni w ciągu kilku dni ustalili miejsce pobytu sprawcy i zatrzymali go. Zatrzymany mężczyzna to 27-latek bez stałego adresu zamieszkania. W chwili zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz posiadania środków odurzających. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 27-latka tymczasowy areszt.

 

Kradzież rozbójnicza, rozbój oraz wymuszenie rozbójnicze to najcięższe z przestępstw przeciwko mieniu, które są zagrożone wysoką kara do 10 lat więzienia.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego