Wiadomości

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich oraz zabezpieczyli znaczne ilości marihuany

Data publikacji 03.09.2019

Policjanci z Łęczyc zlikwidowali pod koniec sierpnia plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze na terenie jednej z miejscowości gminy Łęczyce zabezpieczyli krzewy z tą rośliną oraz ścięte ususzone rośliny. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który uprawiał zakazane rośliny oraz posiadał znaczne ilości narkotyków. Przestępstwo uprawy marihuany zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci z Posterunku Policji w Łęczycach na terenie gminy, w jednej z miejscowości pod koniec sierpnia br. ujawnili nielegalną uprawę konopi. Plantacja marihuany zorganizowana była w przydomowym ogrodzie, w foliowym tunelu, gdzie krzewy rosły wśród innych roślin. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka prawie trzymetrowych roślin konopi indyjskich. Ponadto w domu mężczyzny ujawnili inne ścięte już rośliny oraz susz roślinny przechowywany w słoikach. Przeprowadzone badania potwierdziły, że była to marihuana.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo - śledcza, która z technikiem kryminalistyki wykonywała szczegółowe oględziny. Mundurowi zatrzymali na miejscu 46-latka w związku z uprawą i posiadaniem znacznej ilości narkotyków.

Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Został już przesłuchany oraz usłyszał zarzuty. Wobec niego został zastosowany policyjny dozór. Teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa, za które grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.