Włamywacz zatrzymany w bezpośrednim pościgu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Włamywacz zatrzymany w bezpośrednim pościgu

Data publikacji 03.09.2019

Policjanci z zespołu interwencyjnego zatrzymali w bezpośrednim pościgu 26-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamanie do jednego z domów na terenie Chojnic. Sprawca włamał się do wnętrza budynku, skąd spłoszył go alarm. Dodatkowo pracując nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Chojnic miał związek z włamaniem do samochodu ciężarowego, skąd ukradł przedmioty warte około 2,5 tys. złotych. Policjanci odzyskali w całości skradzione rzeczy. Wczoraj śledczy przedstawili 26-latkowi zarzuty dotyczące usiłowania włamania oraz kradzieży z włamaniem. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

W minioną niedzielę dyżurny otrzymał i formację, że do jednego z domów na terenie Chojnic włamuje się mężczyzna. Natychmiast pod wskazany adres skierował najbliżej znajdujący się patrol, który po przyjeździe na miejsce ustalił, że młody mężczyzna, którego opisali świadkowi wybił okno balkonowe w budynku wszedł do środka, jednak sygnał alarmu go spłoszył i uciekł w kierunku centrum.
Mundurowi natychmiast przystąpili do działania i zaczęli poszukiwać opisanego mężczyznę. Dzięki zapamiętanym szczegółom przez świadków już chwilę po zdarzeniu policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wskazanemu rysopisowi. Podejrzewany o to przestępstwo 26-latek został przez stróżów prawa zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Dodatkowo mundurowi z wydziału kryminalnego w trakcie czynności ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innym przestępstwem włamania do samochodu ciężarowego. Sprawca w tym zdarzeniu po włamaniu do środka kabiny ukradł różnego rodzaju przedmioty w tym akumulatory. Funkcjonariusze ustalili, że straty powstałe w wyniku przestępstwa wyniosły około 2,5 tys. złotych. Policjanci w wyniku pracy operacyjnej odzyskali w całości skradzione przez 26-latka łupy, które wkrótce wrócą do właściciela.
Wczoraj śledczy przesłuchali mieszkańca Chojnic, któremu przedstawili zarzuty dotyczące usiłowania włamania oraz kradzieży z włamaniem.
Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.