Przywłaszczył kartę bankomatową i płacił nią za zakupy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Przywłaszczył kartę bankomatową i płacił nią za zakupy

Data publikacji 03.09.2019

Kryminalni z Tczewa zatrzymali 44-latka, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawca przywłaszczył znalezioną kartę płatniczą, a następnie płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 11 zarzutów. Mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadał za te przestępstwa w warunkach recydywy. Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.


Pod koniec sierpnia br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu portfela wraz z dokumentami oraz kartą płatniczą. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca na terenie jednego ze sklepów przywłaszczył pozostawiony portfel, a następnie korzystając z karty płatniczej, która była w portfelu, 10 razy płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę prawie 250 złotych.
Wczoraj kryminalni ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 44-letni mieszkaniec Tczewa. Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, którego doprowadzili do miejscowej komendy.
Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 11 zarzutów dotyczących przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem, które jak się okazało, popełnił w warunkach recydywy. Podczas przesłuchania zatrzymany 44-latek przyznał się do popełnienia tych przestępstw i poddał się dobrowolnie karze.
Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tych przestępstw w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę.