Policjanci realizują działania „Bezpieczna droga do szkoły” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci realizują działania „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 03.09.2019

W ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczniów i reagują na każdy przejaw łamania prawa przez kierowców w rejonach placówek oświatowych. Działania policjantów z drogówki oraz ich kolegów z innych wydziałów mają charakter doraźny, dlatego też mundurowi mogą się pojawiać w różnych miejscach. Swoją obecność funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego zaakcentowali pod Szkołą Podstawową nr 8 i nr 5 w Wejherowie. Policjanci patrolowali rejon szkół i rozdawali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego odblaski.

 

Działania  pod szkołami w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” potrwają do 6 września br. W tym czasie w godzinach porannych, w ich rejonie należy spodziewać się wzmożonych policyjnych kontroli. Policjanci będą swoją obecnością oddziaływać na kierowców, ale nie tylko. Każdy kierowca w sytuacji stworzenia zagrożenia dla ucznia idącego bądź wracającego do i ze szkoły, powinien liczyć się ze zdecydowaną reakcją policjantów.

W ramach akcji pod szkołami pojawiają się również policjanci z drogówki, którzy wspomagają dzielnicowych i policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną.

Patrol wejherowskiej drogówki takie kontrole prowadził ostatnio w rejonie Szkoły Podstawowej nr 8 w oraz nr 5 w Wejherowie. Tam policjanci pojawili się w takich godzinach, zgodnie z planem szkół, kiedy najmłodsi uczniowie ruszyli na rozpoczęcie roku szkolnego. Funkcjonariusze patrolowali teren placówki i sprawdzali zachowania kierowców przy przejściu dla pieszych, a najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego wręczali opaski odblaskowe.

Akcja wciąż trwa, policjanci czuwają i reagują.