Potrójny „złoty” policjant - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Potrójny „złoty” policjant

Data publikacji 03.09.2019

W dniach od 8 do 18 sierpnia 2019 r. w CHENGDU (Chiny) rozgrywane były XVIII Mistrzostwa Świata Policjantów i Strażaków. Po raz trzeci udział w nich wziął policjant z Lęborka, kom. Adam Thiel. Startował on w 3 konkurencjach biegowych, a mianowicie bieg przełajowy na 10 km, bieg na 3000 m z przeszkodami oraz bieg na 10000 m rozgrywany na bieżni. W każdej z konkurencji zdobył tytuł mistrza, zajmując najwyższe miejsce na podium.


Kom. Adam Thiel, który już po raz trzeci startował w światowych igrzyskach lekkoatletycznych służb mundurowych, wrócił z tych zawodów z trzema złotymi medalami. Tegoroczne mistrzostwa odbywały się od 8 do 18 sierpnia w Chengdu w Chinach. W Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych rywalizowało około 10 tys. policjantów, strażaków, funkcjonariuszy straży granicznej i przedstawicieli innych formacji z 79 krajów.

W kilkunastoletniej historii igrzysk po raz pierwszy przedstawiciele służb mundurowych zmierzyli się w jednym z krajów azjatyckich. Było to również największe w historii chińskiego Chengdu wydarzenie sportowe, w którym zawodnicy z całego świata rywalizowali w 56 różnych dyscyplinach. Zawody na żywo, w tym ceremonię otwarcia i zamknięcia oraz za pośrednictwem internetu oglądało łącznie ponad 100 tys. osób. Ambasadorem WPFG Chengdu 2019 był znany fanom kina aktor Jackie Chan.

Przez 10 dni, od 8 do 18 sierpnia, zawodnicy startowali na najnowocześniejszych obiektach w różnych konkurencjach, m.in.: bieganiu, pływaniu, strzelaniu, tenisie, badmintonie, rugby. Towarzyszyło im hasło imprezy: „Joy and glory”, czyli „Radość i chwała”.

Wśród przedstawicieli służb mundurowych z Polski nie mogło zabraknąć policjanta Adama Thiela, który od wielu lat reprezentuje formację w dyscyplinie biegów i który cyklicznie bierze udział w zawodach tak wysokiej rangi. Kom. Adam Thiel podczas światowych igrzysk w Firefax w 2015 r. wywalczył 1 złoty medal i dwa srebrne zaś w Los Angeles w 2017 r. wywalczył dwa srebrne medale w biegach. Podczas tegorocznych zawodów w Chengdu zdobył aż 3 złote krążki w kategorii: bieg przełajowy na 10 km, bieg na 3000 m z przeszkodami oraz bieg na 10000 m rozgrywany na bieżni.

Kom. Adam Thiel biega, zdobywa medale od 1993 roku. Policjantem jest od 21 lat. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku zajmuje stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji. Mimo trudnej i wymagającej służby znajduje on czas na codzienne treningi. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów! Następne Światowe Igrzyska Służb Mundurowych już za dwa lata w Rotterdamie.