Komendant podziękował policjantom za ich wakacyjną służbę - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Komendant podziękował policjantom za ich wakacyjną służbę

Data publikacji 02.09.2019

Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Leszek Gurski podziękował policjantom z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy w tym sezonie wakacyjnym pełnili służbę na terenie Ustki i Rowów. Dzięki Waszemu wsparciu, oddaniu i zaangażowaniu – mieszkańcy i turyści mogli czuć się bezpiecznie w naszym regionie. Wasza pomoc jest nieoceniona – powiedział komendant.

W miniony piątek Komendant Miejski Policji w Słupsku wraz z kierownictwem usteckiego komisariatu spotkali się z policjantami, którzy przez okres wakacji pełnili służbę na rzecz mieszkańców i turystów usteckiej gminy. W trakcie spotkania podziękowano 10 funkcjonariuszom z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy od początku lipca dbali o bezpieczeństwo wypoczywających osób nad morzem. Rozwiązanie wzmożonych patroli w okresie letnim jest już wieloletnią tradycją i po raz kolejny znacznie wpłynęło na większe poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów. Za pomoc, wsparcie i zaangażowanie policjanci usłyszeli słowa uznania z ust komendanta.

W tym roku przygotowania na przyjęcie policjantów trwały kilka miesięcy. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta oraz Urzędu Gminy w Ustce w górnej części kondygnacji komisariatu wyremontowano 5 pomieszczeń, które umeblowano i wyposażono w sprzęt AGD i RTV. Był to jeden z elementów, o którym funkcjonariusze ciepło się wyrazili i pokazali swoje zadowolenie. Zaznaczyli jednak, że największą przyjemnością była możliwość udzielania pomocy i dbania o bezpieczeństwo wypoczywających nad morzem mieszkańców i turystów.